Ο Κεραυνός νίκησε τον ΑΠΟΕΛ για το πρωτάθλημα καλαθόσφαιρας

Δύσκολη νίκη σημείωσε ο Κεραυνός χθες βράδυ απέναντι στον ΑΠΟΕΛ με 70-64, σε αναμέτρηση που έγινε στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Καλαθόσφαιρας Ανδρών Α` Κατηγορίας.

Σύμφωνα με την Κυπριακή Ομοσπονδία Καλαθόσφαιρας, οι δύο ομάδες είχαν τα δικά τους καλά διαστήματα στο παιχνίδι, με τον Κεραυνό να υπερέχει στο πρώτο ημίχρονο και τον ΑΠΟΕΛ να είναι σαφώς ανεβασμένος στο δεύτερο. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί μέχρι και με 23 πόντους διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στην τέταρτη περίοδο.

Ωστόσο ο Κεραυνός ήταν πιο συγκεντρωμένος στα τελευταία στάδια του αγώνα, και έφυγε με τη νίκη από το Λευκόθεο.

Κορυφαίοι του αγώνα ήταν οι Μπάρκερ με 16 πόντους (1 τρίποντο, 4 ριμπάουντ, 1 ασσίστ), Στυλιανού με 12 πόντους (3 ριμπάουντ, 1 ασσίστ) και Ρος με 12 πόντους (5 ριμπάουντ, 3 ασσίστ). Από τον ΑΠΟΕΛ ξεχώρισε ο Ράιτ με 27 πόντους (5 τρίποντα, 8 ριμπάουντ, 2 ασσίστ).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-25, 33-50, 55-59, 64-70