Ανόρθωση – ΑΕΛ για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος

Η Ανόρθωση υποδέχεται την ΑΕΛ στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος στο ποδόσφαιρο στις 1900, στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Νικηφόρες εξήλθαν οι ομάδες της Ομόνοιας και του ΑΠΟΕΛ στους χθεσινούς αγώνες.

Δεύτερη σερί νίκη για την Ομόνοια Λευκωσίας με το ίδιο σκορ 1-0 έναντι της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου που έφθασε τους έξι βαθμούς.

Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα σημείωσε στο 25ο λεπτό ο Νταρμπισαϊάρ.

Η Ομόνοια είχε νικήσει με 1-0 και την Αλκή Ορόκλινης στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος, ενώ αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Ένωση.

Η φιλοξενούμενη ομάδα τέλειωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Αμπαρτζουμιάν με δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις.

Θετική ήταν και η κατάληξη του εκτός έδρας αγώνα για το ΑΠΟΕΛ  έναντι του Ερμή με 1-0.

Ο Νούνο Μοράις με πέναλτι στο 24ο λεπτό πέτυχε το τέρμα που καθόρισε το αποτέλεσμα.

Ο Ερμής, που ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Κεϊτά λίγο πριν το τέλος, έμεινε στους τρεις βαθμούς σε τρεις αγώνες.