Αποτελέσματα Πρωταθλήματος Νέων U-21 Α’ Κατηγορίας στο ποδόσφαιρο

Νέες απώλειες για την Ομόνοια Λευκωσίας στην κούρσα του Πρωταθλήματος Νέων U-21 Α` Κατηγορίας στο ποδόσφαιρο.

Σύμφωνα με ανακοίνωση της ΚΟΠ, μετά την ήττα στην Πάφο, η Ομόνοια αναδείχτηκε χθες ισόπαλη 1-1 με τον Ολυμπιακό και στην κορυφή πέρασε ο Απόλλωνας που νίκησε εκτός έδρας με 2-1 την ΑΕΖ.

Η ομάδα του Ζακακίου προηγήθηκε στο σκορ με τον Ζαχαρία Νικολάου στο 5ο λεπτό και στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας ανέτρεψε τα δεδομένα από τέρματα που πέτυχαν οι Κωνσταντίνος Παπαμιχαήλ (64`) και Χαράλαμπος Χατζηχαραλάμπους (77`).

Από τέρματα που πέτυχαν οι Δημητρίου και Κωστή, η Νέα Σαλαμίνα νίκησε με 2-1 τον Εθνικό Άχνας, που σκόραρε στο 59` με τον Πέτρο Ιωάννου.

Σε άλλους αγώνες πέτυχαν νίκες ΑΕΚ και Πάφος.

Συνοπτικά, τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής έχουν ως ακολούθως: Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Πάφος F.C. 0-2, Ομόνοια Λευκωσίας – Ολυμπιακός Λευκωσίας 1-1, ΑΕΚ – ΕΝ ΘΟΙ Κάτω Λακατάμιας 3-0, Ανόρθωση – ΕΝΠ 3-0, ΑΕΛ – ΑΠΟΕΛ 0-0, ΑΕ Ζακακίου – Απόλλωνας 1-2 και Νέα Σαλαμίνα – Εθνικός Άχνας 2-1.